Свет

Апокалиптични слики од невремето што ја погоди Италија

Силното невреме со град што ја погоди северна Италија, најголеми проблеми предизвика во градот Пјаченца.

Според локалните медиуми градот бил со величина на јајце, а бил проследен со силен ветар.

На видеата кои се објавуваат на социјалните мрежи се гледаат автомобили со искршени шофершајбни, а се случиле и голем број на сообраќајни незгоди.

Силното невреме со град и ветар предизвикале штети на електродистрибутивната мрежа, а големи штети претрпеле и земјоделските насади.

Фото/видео: Andrea Mattioli/ NatualMeteo

Сподели на:

Leave a Reply

Your email address will not be published.