Спорт

Колку долго чекавме на ова: прв фудбалски натпревар пред полни трибини

Дербито меѓу Макаби Тел Авив и Макаби Хаифа после долго време се одигра со полни трибини на стадионот Блумфилд во Израел, пред 28. 500 гледачи.

Публиката имаше и што да види, се постигнаа четири голови и сите, во рок од половина час. Натпреварот заврши со резултат 2:2, а табелата во израелското првенство остана непроменета, Макаби Хаифа останува на првото место , пред второпласираниот Макаби Тел Авив.

Огромното задоволство и расположената публика најави подобри денови, што се однесува до пандемијата и повторно уживање во фудбалските вратоломии.

Фото: Facebook/ Maccabi TLA

Сподели на:

Leave a Reply

Your email address will not be published.