Магазин

Најубавите холивудски диви

Речиси како пишано правило е холивудските диви да важат за најубави жени на светот. Сиот предизвикувачки за око гламур околу нив, ги прави дополнително привлечни и величенствени.

Кои се најубавите жени од „златното доба“ на Холивуд до денес?

Џеклин Смит

Звездата на серијата „Чарлиевите ангели“ плени со убавината и на 75.годишна возраст

Фото: Profimedia

Брук Шилдс

Амриканска актерка и модел, публиката ја запозна во„ Сината лагуна“

Никол Кидман

На 54 години изгледа погламурозно од било кога

Ким Бесинџер

Вниманието на јавноста го привлече со филмот „ Девет и пол недели“ , исклучително убава и сексипилна актерка

Моника Белучи

Исклучителна убавина и атрактивност

Вивиен Ли

Ен Маргарет

Катрин Денев

kinopoisk.ru

Лана Тарнер

Рита Хејворт

Натали Вуд

Урсула Андерс

Фото: Profimedia

Ракел Велч

Ава Гарднер

Ингрид Бергман

Ким Новак

Елизабет Тејлор

Брижит Бардо

Софија Лорен

Одри Хепберн

Мерлин Монро

Грејс Џонс

Грејс Кели

Хали Бери

Марлен Дитрих

Лорин Бекол

Изабела Роселини

Џоан Колинс

Листата е флексибилна и секако може да се менува или дополнува по ваш избор!!!

Сподели на:

Leave a Reply

Your email address will not be published.