Македонија

Дневен Ковид биланс

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 15, Тетово – 8, Куманово – 4, Гостивар – 3, Кичево – 2, Битола, Струмица, Кочани, Радовиш и Дебар – по 1. Регистрирани сe 23 оздравени […]

Сподели на:
Македонија

Дневен Ковид биланс

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, Струмица и Валандово – по 2, Велес и Гостивар по – 1. Не се регистрирани починати пациенти. Регистрирани сe 14 оздравени пациенти од: – Скопје – […]

Сподели на:
Македонија

Дневен Ковид Биланс

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.133 тестирања, а регистрирани се 24 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 6, Тетово – 5, Куманово – 3, Прилеп и Кичево – по 2, Битола, Охрид, Струмица, Кочани, Радовиш и Дебар – по 1. Регистрирани сe 6 […]

Сподели на:
Македонија

Дневен Ковид биланс

Според податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 2.866 тестирања, при што се регистрирани се 26 нови случаи на Ковид-19. Регистрирани сe и осум оздравени пациенти, а нема починати, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број новорегистрирани случаи на Ковид19 од Скопје се 13, од Тетово 5, од Гостивар 3, […]

Сподели на:
Македонија

Дневен Ковид биланс: 10 новозаразени, едно починато лице

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека во изминатото деноноќие се потврдени 10 нови случаи на Ковид-19, односно, регистрирани се 5 случаи во Скопје, 4 во Тетово и 1 во Битола. Од МЗ исто така информираа дека во последните 24 часа починало едно лице на 64 години во Струмица. Регистрирани се и 5 оздравени пациенти, […]

Сподели на: